مهاجرت به کشور ژاپن

یک تبعه خارجی برای مهاجرت به ژاپن طرق متفاوتی را پیش روی خود دارد اما باید بداند که این کشور بنا به تابعیت متقاضی چه شرایطی را پیش روی او گذاشته است. در حال حاضر کشور ژاپن در برخی مشاغل نیاز به نیروی کار دارد و این موضوع سبب شده تا خیل عظیمی از متقاضیان به دنبال مهاجرت به این کشور پیشرفته باشند. اما باید گفت به معنای واقعی مهاجرت از این طریق برای اتباع ایرانی میسر نیست. در ادامه این نوشتار ما به بررسی راه های مهاجرت به این کشور پرداخته ایم.

مجمع ‌الجزایر ژاپن با 387000 کیلومتر مربع وسعت، در اقیانوس آرام واقع شده و دارای مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه است. جمعیت ژاپن در حدود 130 میلیون نفر است. یکی از دلایل مطلوبیت مهاجرت به ژاپن، شرایط اقتصادی مساعد و استاندارد این کشور است. به طوری که این کشور سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و نیز چهارمین کشور صادر کننده در جهان محسوب می شود.

منابع مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در جریان مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا قرار خواهد داد.

کسب اقامت ژاپن

پیش از بحث در مورد شرایط مهاجرت به ژاپن، می بایست با طرق مهاجرت و کسب اقامت ژاپن آشنا شد. باید دانست که اقامت عبارت است از یک رابطه مادی میان شخص و محل زندگی یا محل اصلی اداره امور وی. اقامتگاه هر شخص، پیوند دهنده او با محل زندگی یا کسب و کار وی است. تابعیت نیز که یکی دیگر از مفاهیم مرتبط با بحث ما است، به معنای یک رابطه ی غیر مادی ی، فرهنگی و حقوقی است که پیوند دهنده شخص با یک کشور می باشد. تابعیت هر شخص، در شکل دهی هویت اجتماعی و حقوقی او نقش دارد. بنابراین اخذ اقامت ژاپن، وماً به معنای اخذ تابعیت آن کشور نیست؛ هر چند که ممکن است برخی از آثار این دو مفهوم با یکدیگر مشترک باشد.

معمولاً اخذ تابعیت، مستم طی روند های طولانی تر است که با شرایط مهاجرت به ژاپن متفاوت است. مهاجرت، از طرق ورود به کشور ژاپن است که در ابتدا باعث اقامت موقت می شود و در ادامه ممکن است به اخذ اقامت دائم یا حتی تابعیت بینجامد. کسب تابعیت ژاپنی از جمله مستم این است که شخص، مدت قابل توجهی را در خاک این کشور زندگی کرده باشد و با تاریخ و فرهنگ آن آشنا باشد. اما کسب اقامت ژاپن، آسان تر و از طرق پیش بینی شده صورت می گیرد.

تابعیت ژاپن

تابعیت اصولاً یا از طریق سیستم خون و یا از طریق سیستم خاک به دست می آید. برخی از کشور ها یک روش از دو روش مذکور را پذیرفته اند و برخی دیگر از کشور ها هر دو روش را مد نظر قرار داده اند که کشور ایران از جمله کشورهای اخیر است. در سیستم خون، فرزند، تابع کشور متبوع والدین خویش خواهد بود و در نتیجه محل تولد اهمیتی ندارد و صرف تابعیت پدر ملاک است.

در سیستم خاک، صرف تولد در خاک یک کشور برای کسب تابعیت آن کشور کفایت می کند؛ ولو آنکه والدین آن فرزند، خود تابع آن کشور نبوده باشد و تنها زایمان در آن کشور رخ داده باشد. البته باید گفت که هر کشوری، با پذیرش یکی از روش های فوق و یا ترکیبی از آن ها، سعی در بومی سازی آن از طریق ایجاد برخی تغییرات نیز داشته است. لیکن این دو سیستم به صورت کلی، دو سیستم اصلی در خصوص نحوه ی احراز تابعیت به شمار می آیند.

در این میان، کشور ژاپن تنها سیستم خون را پذیرفته است. بنابراین در صورتی که فرزندی از یک پدر خارجی در خاک ژاپن متولد شود، به تابعیت ژاپن در نخواهد آمد؛ بلکه تولد از یک پدر ژاپنی است که لازمه احراز تابعیت ژاپنی آن فرزند خواهد بود. در نظام حقوقی کشور ژاپن، قاعده منع تابعیت مضاعف پیش بینی شده است.

اکثر کشور های دنیا به سمت اجتناب از پدیده تابعیت مضاعف پیش می روند؛ اما تفاوت در قوانین مربوط به تابعیت، جلوگیری از ایجاد این پدیده را با دشواری رو به رو می کند و به همین دلیل هنوز چنین پدیده ای از میان نرفته است. در راستای دوری از تابعیت مضاعف، قوانین ژاپن، تابعیت دو گانه (مضاعف) را بر نمی تابد و کسب تابعیت ژاپن، مستم ترک تابعیت پیشین فرد خواهد بود.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای تحصیلی

برای آگاهی از شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای تحصیلی، باید با مشاورین این امر م کرد تا ضمن آگاهی از مقررات، با رویه های موجود نیز آشنا شد. برای این امر، متقاضی نیاز به یک نامه پذیرش از دانشگاه ژاپن دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی، باید در حساب بانکی فرد یا پدر و مادر وی، وجوه کافی برای تامین هزینه های یکسال تحصیل و زندگی دانشجو موجود باشد. علاوه بر این، درخواست یک گواهی واجد شرایط بودن از وزارت دادگستری این کشور نیز مورد نیاز است.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کاری

در ادامه، ویزاهای کاری که شخص با داشتن آن ها می تواند در کشور ژاپن به اشتغال بپردازد، معرفی می شود. کسانی که اقامت دائم ژاپن دارند و یا فرزند یا همسر آنان ژاپنی است، این امکان را دارند که آزادانه در هر یک از مشاغل موجود مشغول به کار شوند. اما افرادی نظیر پرفسورها، معلمین، سرمایه گذاران، وکلا و پزشکان، اجازه کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند داشت که این امر مستم دریافت اجازه نامه رسمی از اداره مهاجرت ژاپن است.

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج با تبعه ژاپن

در خصوص شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، صرف بررسی و مطالعه اجمالی چند ماده از قانون مدنی ژاپن کفایت نمی کند و در این کشور نیز مانند هر کشور دیگری، ممکن است عرف ها و رویه هایی خارج از قانون وجود داشته باشد که مکمل احکام منصوص راجع به ازدواج است. برای آگاهی از این موارد، با مشاورین ما همراه باشید.

با این حال باید گفت که به موجب قانون مدنی ژاپن، ازدواج مردان ژاپنی قبل از رسیدن به سن سال و ن قبل از 16 سال مجاز نیست. دو همسری نیز در این کشور مجاز نیست. بنابراین اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج برای افراد متأهل ممکن نخواهد بود. به موجب قوانین ژاپن، ازدواج با اتباع ژاپنی در صورت جمع سایر شرایط، منتهی به اقامت ژاپن می شود. یکی از شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، اقامت بدون وقفه برای مدت 5 سال در این کشور و نیز عدم داشتن سوء پیشینه یا سابقه کیفری است.

مدارک لازم جهت مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج

  • مدارکی دال بر عدم داشتن همسر (شناسنامه)؛
  • تأییدیه های پزشکی که متناسب با قوانین کشور ژاپن کسب شده است؛
  • مدارکی دال بر کفایت توانایی مالی برای اداره زندگی در ژاپن؛

پس از تأیید مدارک بالا از سوی اداره مهاجرت ژاپن و وقوع ازدواج میان طرفین، ثبت آن ضروری است؛ که نیاز به دو شاهد دارد. مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور ژاپن عبارت است از:

  • امضای گواهی ازدواج از سوی زن و شوهر
  • حضور دو شاهد عاقل و بالغ
  • گواهی صلاحیت ازدواج
  • کارت ثبت نام شخص تبعه ی خارجی

اگر شما هم به مهاجرت به ژاپن می اندیشید، بدانید که یکی از پر درخواست ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور تحصیل در ژاپن بوده که می توانید اطلاعات مربوط به این بخش را در لینک مربوطه مطالعه فرمائید. همچنین برای آگاهی از سایر قوانین مهاجرتی از کشورهای معتبر مهاجرتی با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

☎️  ده خط ویژه موسسه :
02126705356
???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 
 vipvisaa
???? سایت های ما : 
www.emigrationplus.com
www.parsmohajerat.com
www.emigrationpars.com
www.mohajeratbama.org
www.iremigre.com

 ???? آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

#موسسه_سفیران_سروش_سعادت
#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 
#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 
#مهاجرت_به_ژاپن
 #اروپا #بهار
#safiran_soroosh_saadat

سفیران سروش سعادت ژاپن ,کشور ,مهاجرت ,تابعیت ,اقامت ,طریق ,کشور ژاپن ,اقامت ژاپن ,سفیران سروش ,شرایط مهاجرت ,طریق ویزای ,سروش سعادت مهاجرت

مشخصات

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گل ها رپ نت | سایت رپ | دانلود آهنگ جدید رپ آریو موزیک اجاره آپارتمان مبله در تهران متلب نویس کسب درآمد اینترنتی فرش ماشینی 700 شانه موفقیت و پیروزی در زندگی دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی مثل نویسی اب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم cld.persiangig.comdownloadnvh56vskef .apkdl تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه هادار هادار سرور سا مونم رفت مرد نون آورم رفت قسمت سی هفتم افسانه اوکنیو دانلود اهنگ غریبم مردم از این دربدری دانلود سوالات ۲۴ آذر سنجش دانلود اگه خط بکشی بدور خط قرمز ماجراهای شرلوک هلمز انلود اهنگ امیر مفتاحی