شرایط مهاجرت به کشور اسکاتلند

بدون شک آگاهی از شرایط مهاجرت به اسکاتلند و آن هم در سال 2019 از موضوعاتی است که هر مهاجری برای برنامه ریزی مهاجرتی باید مدنظر قرار دهد. اسکاتلند به دلیل فرصت های تحصیلی و کاری مناسبی که دارد، در کانون توجه مهاجران ایرانی و خارجی قرار دارد. بر اساس هدف و شرایط مهاجرتی تان، انواع مهاجرت به اسکاتلند وجود دارد. ما در این مقاله شما را با کلیات قوانین مهاجرت به اسکاتلند، انواع مهاجرت به اسکاتلند، شرایط و مدارک لازم و غیره آشنا می کنیم. شما برای اولین بار در این مقاله با سیستم PBS  اسکاتلند آشنا می شوید. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره قوانین مهاجرتی، لطفا با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سیستم مهاجرتی اسکاتلند 

مهاجرت به اسکاتلند در حال حاضر مطابق با سیستم امتیازی بریتانیا اداره و مدیریت می شود. این بدان معناست که دسته های ویزای یکسان، قوانین و مقررات مهاجرتی مشابهی در کل بریتانیا وجود دارد که برای هم اسکاتلند و هم انگلستان کاربرد دارد. این سیستم از سپتامبر سال 2014 اصلاح و در کل قلمروی بریتانیا به مرحله اجرا درآمده است.

سیستم امتیازی (PBS) مهاجرت 

در واقع شاخص صدور روادید مهاجرت به اسکاتلند ، استفاده از سیستم ارزیابی امتیازی می باشد. در راستای مهاجرت به اسکاتلند، وظیفه اصلی سیستم ارزیابی امتیازی تعیین صلاحیت متقاضیان مهاجرت به اسکاتلند از طریق امتیاز دهی است.

هدف از کاربرد سیستم مذکور در کل قلمروی انگلستان عبارت است از ؛

 • یکسان سازی شاخص مجوزهای مهاجرتی در کل انگلستان.
 • محدودسازی مهاجرت ها یا به تعبیری تخصصی کردن مهاجرت هاست.

با به کار گیری این سیستم و مطابق قوانین مهاجرتی نسبت به صدور روادید ها در انگلستان و بتبع اسکاتلند مبادرت می گردد.

مهاجرت به اسکاتلند

قوانین در خصوص اینکه چه کسانی از کشورهای خارجی جهت زندگی و کار بایست به اسکاتلند (UK)  مهاجرت کنند، خیلی پیچیده است. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با تکیه بر قوانین به روز، درباره شرایط مهاجرت به اسکاتلند و انواع آن به تفضیل شرح دهیم.

توضیح می دهیم که برای انواع مهاجرت شما به اسکاتلند، کدام نوع ویزاها و روادیدها برای شما لازم است. مشخصا پروسه مهاجرت به اسکاتلند با تعیین نوع هدف تان از مهاجرت آغاز می شود و با تامین شرایط و نیازمندی ها و اخذ ویزا و سفر به اسکاتلند به اتمام می رسد. وکلای مجرب و زبده موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت، قادرند با مشاوره های رایگان و تخصص خود راهنمای خوبی برایتان باشند.

وضعیت مهاجرت

در حقیقت، وضعیت مهاجرت یا Immigration status اشاره ای است بر اینکه آیا فرد مهاجر دارای مهاجرت قانونی است یا خیر. بعلاوه، وضعیت مهاجرت به لحاظ حقوقی اشاره ای بر اقامت موقت یا دایمی فرد مهاجر نیز می کند. ما با دو نوع وضعیت مهاجرت در اسکاتلند و کل انگلستان روبه رو هستیم. وضعیت مهاجرت قانونی که ما در بخش های زیر شرح می دهیم. وضعیت مهاجرت غیرقانونی شامل پناهندگی یا مهاجرت قاچاقی که ناقض قوانین مهاجرتی بوده و ابدا توصیه نمی شود.

انواع مهاجرت به اسکاتلند

شما با توجه به اهداف زیر دست به مهاجرت به اسکاتلند می زنید

 • برای کار و انجام بیزینس در اسکاتلند.
 • برای مطالعه.
 • برای اقامت کوتاه و گردشگری در اسکاتلند.
 • برای پیوستن به اعضای خانواده که قبلا در انگلستان بوده اند.
 • به عنوان پناهنده یا کسی که نیازمند محافظت بشردوستانه است.
 • به عنوان یک شخص بدون تابعیت.

بر اساس این اهداف مهاجرتی، مهاجرت شما تعریف شده و ویزای مورد نیاز برایتان صادر می شود.

مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند

افرادی که مایل به تحصیل در اسکاتلند هستند، از این نوع مهاجرت استفاده می کنند. قانونا، برای انجام مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند، شما لازم است که ویزای تحصیلی اسکاتلند را اخذ کنید. ویزای تحصیلی اسکاتلند(جنرال) Tier 4  از نوع کوتاه- مدت برای دوره های تحصیلی، مقاطع دانشگاهی و دانشگاههای مستقل است. مراحل اخذ ویزای Tier 4 آن است که ابتدا شما گواهی پذیرش دانشگاهی تان را اخذ کرده سپس، ویزای دانشجویی Tier 4 تان را از طریق کنسولگری های محلی درخواست کنید.

مهاجرت کاری به اسکاتلند

افرادی که مایل به مهاجرت کاری و انجام بیزینس در اسکاتلند هستند، لازم است که ابتدا، شرایط و نیازمندی های مهارتی و زبانی اسکاتلند را تامین کنند. سپس در ادامه، این افراد لازم است که ویزای کار اسکاتلند(جنرال)  Tier 2، یعنی سند کلیدی مهاجرت به اسکاتلند، را اخذ کنند. اخذ ویزای Tier 2 از طریق کفالت یک کارفرمای اسکاتلندی امکانپذیر می باشد.

مهاجرت توریستی به اسکاتلند

این نوع مهاجرت از نوع مهاجرت کوتاه مدت محسوب می شود. به ندرت مقامات مسئول بریتانیا ویزای توریستی بیش از 6 ماه را صادر می کنند. با ویزای توریستی شما حق کار و دریافت دستمزد در اسکاتلند را ندارید.

conditions-for-immigration-scotland

مهاجرت برای دیدار خانواده

برای این نوع مهاجرت، ویزای خانواده صادر می شود. این نوع ویزا مخصوص اشخاصی است که یکی یا چند تن از اعضا خانواده شان برای مقاصد کاری یا تحصیلی در اسکاتلند حضور دارند. اقامت مشخص شده برای این نوع ویزا بلند مدت و حق اقامت بیش از 6 ماه را شامل می شود.

انواع مهاجرت برای دیدار خانواده عبارتند از :

 • ویزای همسر .
 • ویزای والدین.
 • ویزای کودک.

مهاجرت به اسکاتلند به عنوان پناهنده

مهاجرت از نوع پناهندگی به اسکاتلند و کل انگلستان با محدودیت شدید قانونی مواجه است. هیچ گونه تضمینی برای موفقیت پناهندگی و تامین حفاظت خودکار وجود ندارد. کارشناسان و وکلای موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت نیز این روش مهاجرتی را تایید نمی کنند. مهاجرت به اسکاتلند امری آسان نمی باشد.

مهاجرت به اسکاتلند تابع شرایط و ویژگی های قانونی سیستم مهاجرت این کشور است. شما برای مهاجرت به اسکاتلند بایست که از مراحل مختلفی عبور کنید تا حایز صلاحیت اقامت اسکاتلند گردید. یکی از این مراحل، پذیرش در سیستم PBS است.

شاخص ارزیابی مهاجرت به اسکاتلند و صدور روادید مهاجرتی به متقاضیان، سیستم PBS یا سیستم امیتازدهی می باشد. شما برای گذر از این سیستم غربالگری مهاجرتی، بایستی مجهز به مهارتهای کاری و زبانی باشید. پس از عبور از این مرحله است که شما می توانید ویزای مهاجرتی خود را اخذ کنید. در هر مرحله از مهاجرتتان، وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با پیشنهاد مشاوره های دقیق، مهاجرت موفق تان را تضمین می کنند

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


☎️  ده خط ویژه موسسه :

02126705356

???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 

 vipvisaa

???? سایت های ما : 

www.emigrationplus.com

www.parsmohajerat.com

www.emigrationpars.com

www.mohajeratbama.org

www.iremigre.com


  آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


#موسسه_سفیران_سروش_سعادت

#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 

#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 

#شرایط_مهاجرت_به_اسکاتلند

 #اروپا #بهار

#safiran_soroosh_saadat


سفیران سروش سعادت مهاجرت ,اسکاتلند ,سیستم ,ویزای ,مهاجرتی ,شرایط ,وضعیت مهاجرت ,انواع مهاجرت ,سفیران سروش ,مهاجرت تحصیلی ,مهاجرت کاری ,برای دیدار خانواده ,سیستم ?

مشخصات

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

میهن موزیک مرجع دانلود بازی برنامه فیلم و ... روستای بیدسکان وکیل پایه یک دادگستری ثبت شرکت کانون تبلیغات آوا دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم آویسل 101 پت پو انشا در مورد جان بخشی صفحه ۸۰ کتاب نگارش پایه دهم انشا درمورد زبان خورشید کشته شدگان قیام 96 جواب درس هایز از قرآن آبان ماه نمونه درس آزاد کلاس چهارم برای بنویسیم آهنگ حمیده چشم درشته بازیگر لال جمالدر فیلم پس از باران دانلود اهنگ عربی علاء سعد البرتقاله اشکان آویشن دانلود سروش نسخه قدیم