دانشگاه استکهلم

بدون شک می توان دانشگاه استکهلم را در میان بهترین دانشگاههای این کشور، اروپا و دنیا معرفی نمود که دانشجویان خارجی نیز می پذیرد. سوئد از بهترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود در نتیجه از سر تا سر دنیا از جمله کشور عزیزمان همواره متقاضیانی برای تحصیل در این دانشگاه وجود داشته اند، در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با تکیه بر دانش زبان انگلیسی خود به علاوه آشنایی ای که با قوانین مهاجرتی روز دنیا دارند و مطابق مسائل حقوق بین الملل، به ارائه اطلاعاتی در خصوص دانشگاه استکهلم پرداخته اند.

در ابتدای امر به ارائه توضیحاتی در خصوص کشور سوئد پرداخته می شود و در نهایت به طور خاص به دانشگاه می پردازیم. شما بزرگواران هم چنین می توانید به منظور کسب اطلاعات بیش تر هم به مطالعه سایر مطالب سایت ما در خصوص تحصیل در کشور ها و دانشگاه های مختلف بپردازید و هم می توانید در نهایت به منظور بررسی شرایطتان و بر طرف کردن ابهامات و سوالات باقی مانده ای که دارید با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

درباره کشور سوئد

کشور سوئد که به طور رسمی پادشاهی سوئد نامیده می شود، کشوری نسبتا وسیع در حوزه اسکاندیناوی است و در واقع با بیش از 450 هزار کیلومتر مربع بزرگ ترین کشوردر اروپای شمالی، سومین کشور وسیع از میان کشور های عضو اتحادیه اروپا و پنجمین کشور بزرگ در کل قاره اروپا می باشد, سوئد هم چنین بیش از ده میلیون نفر جمعیت دارد که از این میان حدود دو میلیون نفر هستند که سبقه سوئدی ندارند و در سالیان گذشته به این کشور مهاجرت کرده اند و سر انجام تابعیت سوئدی اخذ کرده اند، اقتصاد سوئد اقتصادی فوق پیشرفته است و بر انرژی هیدروالکتریک و صنعت استخراج آهن استوار می باشد که نشانه اقتصاد قوی این کشور است و فرصت های شغلی زیادی که در سوئد وجود دارد.

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم در شهر استکهلم که در واقع پایتخت کشور سوئد و در عین حال بزرگ ترین شهر این کشور است قرار گرفته است.لازم به ذکر است این دانشگاه در میان دویست دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و همین مسئله باعث می شود قبولی و گرفتن پذیرش از آن دشوارتر باشد در حقیقت افراد برای ورود به این دانشگاه لازم است فرد فوق العاده نخبه و کوشایی باشید و این را به مسئولین پذیرش دانشگاه اثبات نمایید.

مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه استکهلم

گام اول: پیدا کردن برنامه تحصیلی؛ توجه داشته باشید که در صورتی که می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری به تحصیل بپردازید رشته ای که انتخاب می کنید می بایست مرتبط با تحصیلات کارشناسی تان باشد. در حقیقت این دانشگاه سه رشته را در مقطع لیسانس، و هفتاد و پنج رشته را در مقطع فوق لیسانس به زبان انگیسی ارائه می دهد که لیست آن ها را می توان از کارشناسان حقوق مهاجرت و یا در وب سایت رسمی دانشگاه استکهلم جویا شد.

گام دوم: بررسی نمایید تا مشخص گردد آیا مواردی که دانشگاه از فرد می خواهد را دارا هست یا خیر که از آن جمله می توان به داشتن آیلتس آکادمیک 6 برای پذیرش گرفتن از مقطع لیسانس در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند و یا B1 زبان سوئدی در همان مقطع منتهی برای رشته هایی که به زبان سوئدی ارائه می شوند اشاره داشت. لازم به ذکر است موارد لازمه برای هر رشته و هر مقطع تحصیلی متفاوت است اما عمدتا رشته های لیسانس حداقل آیلتس 6، فوق لیسانس حداقل آیلتس 6.5 و دکتری حداقل آیلتس 7 را ضروری می انگارند.

تکمیل فرم ثبت نام 

گام سوم: پر کردن فرم تقاضانامه ( اپلیکیشن ) به صورت آنلاین؛ این کار را هم خود افراد می توانند انجام دهند و هم می توانند از طریق وکلای مهاجرتی پیگیری نمایند.

گام چهارم: ارسال مدارک از جمله اصل گواهی مقطع تحصیلی پیشین و ترجمه رسمی آن هر چند واجب است توجه داشته باشد که آدرسی که ذکر می نمایند می بایست دقیق باشد و صرفا ذکر نشود “دانشگاه استکهلم”، در این خصوص نیز می توان از وکیل مهاجرتی کمک گرفت تا اشتباهی صورت نگیرد.

گام پنجم: انتخاب واحد؛ در واقع فرد پس از این که با درخواستش موافقت شد از بین واحدهای ممکن به انتخاب واحد برای ترم اول تحصیل خود می پردازد؛ در واقع پس از این که بهترین ها انتخاب شدند و به آن ها پذیرش داده شد اجازه خواهند داشت تا به انتخاب واحد بپردازند.

گام نهایی پذیرش تحصیلی سوئد

دریافت نتایج انتخاب واحد و برنامه تحصیلی؛ در نهایت ایمیل برنامه درسی و تاریخ شروع ترم را از سوی دانشگاه دریافت می کنند هر چند لازم به ذکر است پس از اخذ نامه پذیرش دانشگاه به عنوان یک دانش جوی ایرانی لازم است تا برای اخذ ویزای تحصیلی نیز اقدام کنند چون بر خلاف یک سری از کشور ها از جمله کشور های عضو اتحادیه اروپا و …، ایرانی ها برای ورود به کشور سوئد به هر منظوری، چه کار، چه تحصیل، چه تفریح و چه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد، نیاز به اخذ ویزای مربوطه آن را نیز دارند. هر چند مطابق امتیازبندی QS دانشگاه استکهلم در میان دویست دانشگاه برتر دنیا قرار دارد اما یک سری رشته های آن هستند که رنکینگشان حتی در صد دانشگاه اول دنیا قرار داده شده است. شرایط تحصیل در سوئد را در لینک مربوطه بیشتر بخوانید.

رشته هایی که در بین صد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند:

 • علوم اجتماعی و اداری
 • علوم محیطی
 • جغرافیا
 • جامعه شناسی
 • زبان شناسی
 • رفتار شناسی
 • علوم ارتباطات
 • رسانه و مطالعات رسانه ای
 • زمین شناسی و علوم جانوران دریایی
 • اقتصاد
 • فلسفه

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی درباره سوئد و سر انجام به طور مفصل تر در باره دانشگاه استکهلم که در پایتخت این کشور واقع گردیده است، پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید دانسته باشید. شما بزرگواران هم چنین می توانید مطالب دیگر سایت ما را مطالعه فرمایید و حتی در صورتی که سوالات بیش تری در خصوص دانشگاه استکهلم یا سایر روش های قانونی مهاجرتی داشتید می توانید با کارشناسان ارشد مهاجرتی ما تماس حاصل فرمائید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


☎️  ده خط ویژه موسسه :

02126705356

???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 

 vipvisaa

???? سایت های ما : 

www.emigrationplus.com

www.parsmohajerat.com

www.emigrationpars.com

www.mohajeratbama.org

www.iremigre.com


 ???? آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


#موسسه_سفیران_سروش_سعادت

#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 

#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 

#دانشگاه_استکهلم

 #اروپا #بهار

#safiran_soroosh_saadat


سفیران سروش سعادت دانشگاه ,کشور ,سوئد ,رشته ,پذیرش ,مقطع ,دانشگاه استکهلم ,کشور سوئد ,دنیا قرار ,برتر دنیا ,رشته هایی ,لیسانس حداقل آیلتس ,میان دویست دانشگاه

مشخصات

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

كلاسيك هاي رويايي دیس لاو |دانلود آهنگ دیس لاو و غمگین تخفیف آموزشگاه فایل دانشگاه دکور دانلود درسهایی از قران پیکنت | دانلود رایگان فیلم و سریال جدید با لینک مستقیم ياد خدا آرامش بخش دلهاست ایران تراول تصویر نویسی صفحه 54 نگارش هفتم متوسطه دانلود تلگرام دسکتاپ ساختن یک داستان با شعر بازباران باترانه کلاس چهارم ابتدایی علامه حلی چه ویژگی هایی داشت که به دیدار با امام زمان موفق شد؟ رمان استاد م من پارت 1 اگر شمالی به دریاتون قسم موادی که ازسنگها تهیه می شود وکاربردان درس آزاد شب یلدا هاتگرام اندرویدپایین ضریب سختی آزمون 22 دی قلم چی