مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

اتباع ایرانی جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار باید دارای یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما باشند و شرایط کامل را برای اخذ ویزای کاری احراز نمایند.

با توجه به نرخ بیکاری بالای ایتالیا صرفا امکان استخدام اتباع خارجی در برخی مشاغل در این کشور وجود دارد. به طور کل می توان گفت مهاجرت به کشورهای اروپایی که دارای نرخ بیکاری بالا هستند دشوار است.

حال اگر شما می خواهید از قوانین این فرایند مهاجرتی آگاه شوید مشاورین و محققان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات ذیل را برای راهنمائی شما عزیزان گردآوری کرده اند.

ویزای کار ایتالیا

ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است، بنابراین درهای این کشور به روی اتباع اروپایی برای کار در این کشور باز است. این افراد بنا به پیمان اتحادیه می توانند بدون اخذ ویزا و مجوز در اکثر کشورهای اتحادیه مشغول به کار شوند.

اما اتباع خارج از اتحادیه (ایرانیان) برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت. برای اخذ ویزای کار ابتدا باید نسبت به قوانین اداره مهاجرت آگاه بود، شما نیاز به پیشنهاد کاری دارید.

برای گرفتن ویزای کار ایتالیا ابتدا باید یک شغل را به دست آورید، این موقعیت از سوی کارفرمای شما درخواست می شود، محدودیت هایی برای به دست آوردن این پیشنهاد وجود دارد، باید کارفرما این مراحل را طی نماید.

هر کارفرمایی نمی تواند درخواست نیروی کار داشته باشد، تنها در برخی مشاغل و با ظرفیت محدود هر سال انجام می شود. طی نمودن این مسیر با توجه به منطقه زندگی و کار شما در ایتالیا شاید متفاوت و شامل قوانین خاص خود باشد.

استخدام یک نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا

برای استخدام یک نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا کارفرما باید اثبات نماید ( طبق قوانین اداره کار و مهاجرت عمل نماید) که نیروی مورد نظرش در این موقعیت کاری را در ایتالیا و اروپا نیافته است.

البته در برخی مشاغل خاص و تخصصی این اتفاق گاها هر سال با ظرفیت خیلی محدود صورت می پذیرد. پس از آن کارفرما با مراجعه به نزدیکترین دفتر محلی درخواست خود را بر این اساس ارائه می دهد.

سفارت محلی به شما یک ویزای ورودی می دهد که از زمان ثبت درخواست شما سی روز زمان خواهد برد صادر گردد.

پس از موفقیت در اخذ دعوت نامه شما باید در کمتر از شش ماه برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار اقدام نمائید، باید از سفارت ایتالیا در محل زندگی خود وقت مصاحبه بگیرید و مدارک مورد نیاز را جمع آوری نمائید.

اگر توانستید با شرایط خاصی موفق به اخذ پیشنهاد کاری شوید می توان گفت 90 درصد مسیر مهاجرتی را طی نموده اید، برای اطمینان از دریافت ویزا می توانید از وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری بگیرید.

مدارک مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

مدارکی را که شما باید ارائه دهید بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

  • گذرنامه معتبر
  • قرارداد اقامت شما (در ایتالیا)، که شما نیز باید آن را امضا کنید
  • اثبات بازگشت به کشور مبدا
  • همچنین ممکن است مدارک تحصیلی و رزومه شما نیاز باشد

کارت آبی اتحادیه اروپا

بسته به نوع موقعیت کاری شما، ممکن است بتوانید برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست نمائید. با دریافت کارت آبی امکان کار و داشتن مجوز اشتغال در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا برای شما صادر می شود.

اگر مایل به اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا هستید باید شرایطی را فراتر از اخذ ویزای کار دارا باشید. شما نیاز به حداقل مدرک کارشناسی و یا بالاتر از این مدرک تحصیلی و یا نیاز به سابقه کاری بیش از پنج سال در حرفه مورد نظر خواهید داشت تا بتوانید شرایط اولیه را فراهم سازید.

سپس برای دستیابی به کارت آبی بتوانید یک پیشنهاد کاری بر اساس قوانین مهاجرتی آن کشور بدست آورید. مزیت دریافت کارت آبی این است که فرایند انجام اخذ این کارت نیز به مراتب کوتاه تر از اخذ ویزای کاری است.

با این وجود ممکن است پروسه تا سه ماه طول بکشد، اگر چه فرآیند درخواست را از طریق یک نقطه تماس مستقیم شروع می کنید، فرآیند ممکن است بسته به شرایط شخصی شما متفاوت باشد.

انواع ویزای کار ایتالیا

اتباع خارجی جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار باید در یکی از گروه های زیر درخواست دهند.

کارگران فصلی

کارگران فصلی نیاز به درخواست ویزا طبق همان گونه که در بالا ذکر شد، خواهند داشت و می توان گفت کارفرما نقش اصلی را در این برنامه ایفا می کند.

این نوع ویزای کار برای مدت شش ماه صادر می شود و پس از آن می توان تا 3 ماه دیگر نیز این ویزا را تمدید کرد.

ویزای کار نیمه وقت

بیشتر ویزاهای دانشجویی به شما اجازه می دهند تا حداکثر بیست ساعت در هفته در ایتالیا کار کنید. قبل از پیدا کردن کار باید شرایط خاص ویزای خود را بررسی کنیید تا واجد شرایط دریافت این مجوز شوید.

ویزای کار ملیت های خاص

اگر شما زیر 30 سال سن دارید و یک شهروند استرالیا، نیوزیلند یا کره جنوبی بوده و یا زیر 35 سال سن و از کانادا هستید، می توانید یک ویزای یک ساله درخواست کنید که به شما اجازه سفر به ایتالیا و کار در آنجا را می دهد.

گر شما کانادایی هستید، ممکن است بتوانید برای این نوع ویزا برای مدت دو سال درخواست دهید.

ویزای کار ایتالیا و ویزای همراه

افرادی که برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار اقدام می نمایند می توانند خانواده را کنار خود داشته باشند. مدارکی را باید همراهان ارائه نمایند که از مهمترین آنها اثبات درآمد نفر اصلی و آدرسی برای ست شماست. از همراهان امکان دارد مدارک خاصی از تائید سلامت پزشکی نیز درخواست گردد.

مراحل پس از اخذ ویزای کار ایتالیا

با مهاجرت کاری به ایتالیا باید ظرف هشت روز پس از ورود به ایتالیا، شما باید برای ثبت اقامت خود در نزدیکترین محل اقامت خود اقدام نمائید. سپس شما باید تمام اطلاعات شخصی و کاری خود را تأیید کنید و یک کد مالی دریافت کنید. پس از آن شما می توانید برای پیگیری پیشرفت برنامه خود به صورت آنلاین اقدام نمائید.

شما همچنین باید برای ارائه عکس و اثر انگشت جهت اخذ مجوز اقامت یکبار دیگر به این اداره مراجعه نمائید. پس از صدور اجازه اقامت، حیطه وظائف ویزای شغلی شما به پلیس استانی نیز اطلاع داده می شود. فرآیند اخذ ویزای کار ایتالیا شامل چند مرحله می باشد، اما خوشبختانه بسیاری از آنها توسط کارفرمای شما انجام می شود.

پس می توان گفت طی نمودن این مسیر کاملا وابسته به دارا بودن یک کارفرما که مصرانه خواهان شما باشد خواهد بود.

مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا و اروپا

در حال حاضر به واسطه عدم رقم خوردن این مسیر برای ایرانیان، اکثر افراد به دنبال راه جایگزین می باشند. اگر شما بخواهید در این کشور به کار برسید، حضور فیزیکی شما با ویزای بلند مدت این مسیر را هموار می کند.

اکثر اتباع ایرانی با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا که اتفاقا تحصیل در این کشور کم هزینه هم می باشد سعی بر ورود به این کشور دارند تا پس از تحصیل یا حین تحصیل در صنایع قوی این کشور بتوانند به کار برسند.

همچنین اگر شما دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی هستید و یا دارای تجربه کاری در حرفه ای خاص هستید که مورد نیاز کشوری باشد می توانید با اخذ ویزای جستجوی کار به اروپا مهاجرت نمائید.

در راستای مهاجرت کاری به اروپا می توانید از مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی اخذ نمائید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

☎️  ده خط ویژه موسسه :
02126705356
???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 
 vipvisaa
???? سایت های ما : 
www.emigrationplus.com
www.parsmohajerat.com
www.emigrationpars.com
www.mohajeratbama.org
www.iremigre.com

 ???? آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

#موسسه_سفیران_سروش_سعادت
#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 
#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 
#مهاجرت_به_ایتالیا_از_طریق_کار
 #اروپا #بهار
#safiran_soroosh_saadat

سفیران سروش سعادت ایتالیا ,ویزای ,کاری ,اروپا ,درخواست ,اتحادیه ,اتحادیه اروپا ,سفیران سروش ,پیشنهاد کاری ,برخی مشاغل ,حقوقی سفیران ,سروش سعادت مهاجرت ,وکلای موس

مشخصات

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت موفقیت وبلاگ رسمی روستای چهاربرج از توابع شهرستان اسفراین فلسفه اسلامی-علوم انسانی سایت رســـمی شاعــرتاپیلماز مراغه ای فروشگاه اینترنتی شاپلود حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی آپشن خودرو | دنیای آپشن « زیبایی های نماز » سایت آتوزفا فروش عمده لباس کیلویی دعای برای باکره شدن در کتاب خزینه الاسرار کشف الاخفا Ahang ta sob k bidaram del dase ki dadam رمان هوسی درگذشته نویسنده داریوش اقبالی دانلود فایل پی دی اف رمان هوسی در گذشته انشای عینک اما ادبی دستام میلرزه بی تو نفسهام میگیره بارون اروم توی چشمام حرفات نمک شدن روی زخمام هایده سهیل امشب میا بیرون دانلود جلددوم رمان اسیر یکروانی نصب هاتگرام براي اندرويد پايين عشق تبعیذ شذه 54 نماشا