هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه از جمله موضوعاتی است خیلی از هموطنانمان برای مهاجرت در پی به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص آن هستند. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر اطلاعات مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص آن پرداخته اند که امید است مطالعه آن برای شما سروران گرامی مفید باشید.

کشور ترکیه همسایه شمال غربی کشور ایران است. این کشور، کشوری نیمه اروپایی محسوب می­شود. هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه کمی بالاتر از کشور ایران است. این کشور دارای شهرهای بزرگی همچون آنکارا و استانبول می­ باشد. آنکارا پایتخت کشور ترکیه است. آب و هوای این کشور معتدل ومرطوب است. اقتصاد کشور ترکیه بیشتر بر مبنای محصولات کشاورزی می­ باشد. از محصولات کشاورزی این کشور می­ توان به چغندرقند، تنباکو، زیتون و کتان و انواع مرکبات اشاره نمود. همانطور که گفته شد هزینه ها در کشور ترکیه در مقایسه با ایران بالاتر است. واحد پولی این کشور لیر می­باشد و مخارج زندگی در این کشور را ماهانه حدوداً 500 الی 600 لیر تخمین زده اند.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

آگاهی یافتن از هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه پیش از انتخاب و  ورود به این کشور اهمیت به سزایایی دارد. هزینه های مربوط به رستوران ها در ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه وعده های غذایی در رستوران های معمولی برابر با 1500 لیر
 • قیمت یک لیوان کاپوچینو برابر با6.53 لیر
 • نوشابه ها (کوکاکولا و پیپسی) برابر با2.41 لیر
 • یک بطری آب معدنی برابر با 1 لیر

هزینه های مربوط به وسایل حمل و نقل در ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه بلیت های یک طرفه در حمل و نقل های درون شهری برابر با 20 لیر
 • قیمت بلیت های ماهانه درون شهری 1700 لیر
 • قیمت بنزین برابر با لیتری 4058 لیر
 • هزینه تاکسی ها به ازای هر کیلومتر مسیر 200 لیر

هزینه های مربوط به هزینه تسهیلات زندگی شامل هزینه های ماهانه برای برق، آب، خاکروبه و وسایل گرمایشی برابر با 264.95 لیر و  هزینه اینترنت با بسته هایی با حجم 10 مگاپیکسل برابر با 55.28 لیر است. هزینه های مربوط به ورزش و اوقات فراغت شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه باشگاه بدنسازی برای بزرگسالان برابر با 116.19 لیر
 •  هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت برابر با 52 لیر
 • قیمت بلیط سینما برابر با 15.00 لیر

هزینه اجاره ملک در ترکیه

هزینه های مربوط به اجاره خانه در ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 •  هزینه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر برابر با1.030.75 لیر در ماه
 • هزینه یک واحد آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر برابر با 600.73 لیر در ماه
 • هزینه یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر برابر با1.820.01
 •  هزینه یک واحد آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر برابر با1.034.92 لیر

تحصیل در ترکیه

امروزه اکثر دانشجویان کشور ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می­کنند. دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار جهانی هستند، به همین دلیل جمعیت دانشجویان خارجی در دانشگاه های این کشور تقریبا دو برابر شده است. ازآنجائی که ترکیه در بین اروپا و آسیا قرار دارد فرهنگی مختلط از فرهنگ ها و رسوم اروپا و آسیایی دارد. فقط با این تفاوت که هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا به صرفه تر است. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های ترکیه تجربه های زیادی کسب خواهند نمود.

این کشور دارای مکان های تفریحی و مکان های دیدنی بسیاری در شهرهای استانبول، ازمیر و آنکارا وجود دارد. اگرچه اکثر دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می­شود، دانشجویان برای برقراری ارتباط بایستی زبان ترکی را نیز یاد بگیرند. هزینه های تحصیلی در ترکیه در دانشگاه های دولتی کمتر از دانشگاه های خصوصی است. همچنان هزینه ها در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته انتخابی متفاوت است. مقطع کارشناسی در ترکیه 3 الی 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هرکدام 3 تا 5 سال طول خواهد کشید.

هزینه های زندگی در ترکیه 

مخارج زندگی در ترکیه نیز همانند هزینه های زندگی و تحصیل در اتحادیه اروپا و با حتی انگلیس و کانادا نمی باشد. در کشورهای اروپایی هزینه های سنگینی بر دانشجویان وارد می­شود. مخارج و هزینه های افراد در ترکیه مانند سفر، غذا، تفریح و قیمت بلیت های هواپیما بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از کشورهای اروپایی است.

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

هزینه های تحصیل در ترکیه

اکثر دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز علمی در ترکیه هستند و این دانشگاه ها معمولا سالانه پذیرش دانشجو دارند. دانشگاه های ترکیه به 3 نوع دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان بصورت رایگان می­ باشد و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سالانه برابر با 10000 الی 30000 لیر تخمین زده شده است و اما هزینه تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی 500 الی 1000 لیر در سال محاسبه شده است.

ناگفته نماند که هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است. همین قیاس هزینه ها با ایران در سال های متوالی باعث جدب متقاضیان بین المللی در خصوص تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل داروسازی در ترکیه شده است. موسسه سفیران سروش سعادت در مقاله فوق سعی و تلاش خود را بر در اختیار گذاشتن هزینه های تحصیل و زندگی گذاشته است. امید بر این است که با به اتمام رسیدن مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در همین باب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه

هزینه انواع رشته های تحصیلی در یکی از دانشگاه های خصوصی (بیلگی) در ترکیه، شهریه در رشته حقوق در مقطع کارشناسی 26000 لیر و در مقطع کارشناسی ارشد 19400 لیر است. شهریه رشته معماری در مقطع کارشناسی 26850 لیر و در مقطع کارشناسی ارشد 25500 لیر نیز است. شهریه رشته پزشکی 20950 لیر و در آخر شهریه رشته MBA در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 26900 لیر می­باشد. شهریه دانشگاه آنکارا که دانشگاهی دولتی در ترکیه می­ باشد برابر است با:

 • مهندسی در مقطع کارشناسی 1529 لیر ودر مقطع کارشناسی ارشد ودکتری 1359 لیر
 • ادبیات در مقطع کارشناسی 1281 لیرودر مقطع کارشناسی ارشد ودکتری 1015 لیر
 • حقوق در مقطع کارشناسی 1027 لیرو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 1020لیر
 • پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برابر با 2134 لیر برآورد شده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده راهنمایی و مشاوره به دانشجویان و افرادی است که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند. اشخاص می­توانند جهت اطلاع از هرینه تحصیل و زندگی در ترکیه با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


☎️  ده خط ویژه موسسه :

02126705356

???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 

 vipvisaa

???? سایت های ما : 

www.emigrationplus.com

www.parsmohajerat.com

www.emigrationpars.com

www.mohajeratbama.org

www.iremigre.com


 ???? آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


#موسسه_سفیران_سروش_سعادت

#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 

#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 

#هزینه_تحصیل_و_زندگی_در_ترکیه

 #اروپا #بهار

#safiran_soroosh_saadat


سفیران سروش سعادت هزینه ,ترکیه ,تحصیل ,برابر ,دانشگاه ,کشور ,مقطع کارشناسی ,هزینه تحصیل ,کارشناسی ارشد ,کشور ترکیه ,شامل موارد ,موسسه حقوقی سفیران

مشخصات

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

درایور دلتا پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان وینا موزیک | vinamusic بیرور موزیک ما دانلود اهنگ نایاب - کمیاب اخبار فناوری - آی تی - تکنولوژی خودرو دانلود موزیک درخواستی صاحبقران دراما لند | مرجع دانلود فیلم وسریال اهنگ بریز ساقی که امشو حالم دانلود آهنگ خارجی لوییس فونسی منو سرزنش کن خلاصه قسمت19سریال بیمارستان چونا خبرنگار واشنگتن 2007 وایو اموزش نصب روی ویندوز فون درس آزاد خواندنی چهارم دبستان مطالبی نوشته شده باشه سوالات درس مطالعات پنجم نصب تلگرام طلایی با لینگ مستقیم درباره موادی که از سنگ ها تهیه می شود وکاربرد انها عبازیگران سریال زندگی گم شده