سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ و اخذ اقامت این کشور اروپایی با این روش همواره از جمله موضوعاتی بوده است که توجه عده ای از هم وطنانمان را به خود جلب کرده است. جالب است بدانید در برخی کشورها می توان با سرمایه گذاری اقامت آن کشور را نیز بدست آورد، حال باید دید کشور نروژ می تواند گزینه ای مطلوب در این امر اطلاق گردد یا خیر. کشور نروژ که به طور رسمی پادشاهی نروژ نامیده می شود در شمال غربی قاره اروپا واقع گردیده است. پایتخت و هم چنین بزرگ ترین شهر نروژ شهر اُسـلو می باشد. کشور نروژ ارتباط ی و اقتصادی نزدیکی هم اتحادیه اروپا و هم با ایالات متحده آمریکا دارد. این کشور هم چنین از جمله تشکیل دهندگان سازمان ملل متحد، ناتو، مجمع تجارت آزاد اروپا، شورای اروپا، شورای نروژی، عضوی از حوزه اقتصادی اروپایی، WTO و عضوی از حوزه شنگن می باشد.

کشور نروژ در صنایع مختلفی نیز پیشگام است که یکی از دلایل آن برخورداری از منابع طبیعی در مقیاس بالا می باشد و از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره داشت: نفت، گاز طبیعی، سنگ های معدنی، غذاهای دریایی، و آب تازه . درآمد حاصل از صنعت نفت به طور خاص یک چهارم تولید ناخالص داخلی کشور نروژ را تشکیل می دهد و از شاخص ترین موارد فعالیت نروژی هاست. در مقاله ای که مطالعه میفرمائید تیم ترجمه و مهاجرت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور خاص اطلاعاتی را راجع به موضوع سرمایه گذاری در این کشور برای شما سروران گرامی آماده کرده اند. امید است مطالعه آن سطح اطلاعات شما را در خصوص سرمایه گذاری در کشور نروژ ارتقا دهد.

اقتصاد نفت محور نروژ

نروژ کاملا وابسته به منابع نفتی موجود در دریای شمال است و به منظور بهبود سیستم رفاهی فوق العاده ایده آل شهروندانش از آن سود می برد. هر چند این اهمیت فوق العاده به صنعت نفت باعث شده است تا در سایر زمینه های اقتصادی افول نسبی وجود داشته باشد. در واقع ارتقای صنعت نفت موجب شده تا از زمان انقلاب صنعتی، کشور نروژ از بحران های اقتصادی که سایر کشور ها حتی بعضا کشورهای اروپایی درگیرش هستند دور بماند اما در عین حال این کشور را تبدیل به یکی از گران ترین کشورهای دنیا کرده است. نقطه منفی محتمل دیگری که ممکن است به وجود آید این است که هر گونه تغییر در بازار نفت ایجاد شود تاثیر مستقیم بر روی اقتصاد نروژ می گذارد و به عنوان مثال در صورت ایجاد افول، مشکلات عدیده ای برای مردم نروژ به لحاظ شرایط شغلی و… ایجاد می شود.

شرایط سرمایه گذاری در نروژ

طبق شواهد و قرائن موجود سرمایه گذاری در این کشور برای خود نروژی ها، تابعین کشورهای عضو شنگن و تابعین ایالات متحده آمریکا هموارتر است. مثلا آمریکایی ها می توانند در صنایع مختلف نروژی به خریداری سهام بپردازند که میزان آن از 10.000 تا 100.000 $ برای هر سهم تغییر می کند و این باعث می شود تا کسانی که سرمایه کمتری دارند یا تصمیم دارند ابتدائا مبلغ کمتری از سرمایه شان را وارد بازار نروژ کنند، نیز بتوانند وارد پروسه های سرمایه گذاری در این کشور شوند. مشهورترین و سودآورترین نوع سرمایه گذاری در کشور نروژ، سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و استخراج نفت و گاز می باشد. در این حوزه شرکت ASA است که در نروژ فعالیت می کند و این شرکت در 41 کشور دنیا فعالیت دارد. و تاکنون 2.276 بشکه نفت و 3.150 متر گاز طبیعی را استخراج کرده است.

هر چند عمده ترین زمینه سرمایه گذاری در کشور نروژ نفت و گاز می باشد اما بسترهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد لیکن همان طور که پیش تر هم گفته شد، تکیه نروژ و اقتصادش بر روی صنعت نفت و گاز است و در نتیجه آن دسته از افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور نروژ دارند، همانند متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا باید توجه به این ریسک محتمل داشته باشند که کوچک ترین نزولی درصنعت نفت و گاز علاوه بر خود این صنعت، تاثیرات عمده ای نیز روی سایر زمینه های اقتصاد نروژ می گذارد.

سرمایه گذاری در نروژ

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نروژ

از مزایای سرمایه گذاری در این کشور هم می توان به این مورد اشاره داشت که کشور فوق العاده پیشرفته ای می باشد هم چنین تابع اصل برابری در دعاوی است و در نتیجه در صورتی که نکته حقوقی خاصی در دادگاه های نروژی بین فرد و اشخاص حقیقی یا حقوقی نروژی پیش آید، قاضی دادگاه بدون توجه به تابعیت و صرفا بر مبنای شواهد، به پرونده فرد رسیدگی می کند.

نکته منفی هم این است که با سرمایه گذاری در شرکت های مختلف و خرید سهام، این کشور به متقاضی به عنوان یکی خارجی اقامت نمی دهد و نهایتا این امر به وی کمک می کند ویزای توریستی این کشور را اخذ نمایید. مگر اینکه در برنامه های که شامل اخذ اقامت می شوند در این کشور سرمایه گذاری کنید. البته به دلیل مالیات بالای این کشور کمتر مهاجری برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام می کند. همان طور که مستحضر می باشید ویزای توریستی از انواع ویزاهای اقامتی نیست و متاسفانه با این که اجازه رفت و آمد فرد را به سراسر حوزه شنگن می دهد، حتی بعد از چند سال هم تبدیل به اقامت دائم نمی شود و از طرف دیگر با داشتن این نوع ویزا نمی توانید به تحصیل و کار در کشور نروژ یا سایر کشورهای حوزه شنگن بپردازید.

سرمایه گذاری در نروژ بصورت مطمئن و کم ریسک 

پروسه های سرمایه گذاری در این کشور جزو پر ریسک ترین انواع مهاجرت هستند و حتی در کشورهایی که سرمایه گذاری برای ایرانی ها ساده تر می باشد نیز خیلی طرفدار ندارند زیرا سرمایه زیادی از همان ابتدا درگیر می شود و افراد ترجیح می دهند ابتدائا رمز ورود خود را از طریق کار و تحصیل به کشور مورد نظر خود بزنند و در نهایت با بررسی همه جوانب اقدام به تصمیم گیری نمایند.

در این میان ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که به دلیل تحصیل رایگان در نروژ امکان مهاجرت کم هزینه به این کشور و حضور فیزیکی در محیط برای دستیابی به ویزای کار نروژ و یا سرمایه گذاری در کشور نروژ راهی مطمئن و راحت تر است که بیشتر افراد این مسیر را ترجیح می دهند تا اینکه با مبالغ بالا برای سرمایه گذاری اقدام نمایند. در مجموع پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی جهت مهاجرت به نروژ با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و با علم و آگاهی بیش تر پس از مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه در خصوص روش مهاجرتی و کشور مقصد خود تصمیم گیری فرمائید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


☎️  ده خط ویژه موسسه :

02126705356

???? کانال تلگرام و اینستاگرام ما : 

 vipvisaa

???? سایت های ما : 

www.emigrationplus.com

www.parsmohajerat.com

www.emigrationpars.com

www.mohajeratbama.org

www.iremigre.com


 ???? آدرس موسسه:  تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


#موسسه_سفیران_سروش_سعادت

#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا 

#مهاجرت_تحصیلی #پاسپورت 

#سرمایه_گذاری_در_نروژ

 #اروپا #بهار

#safiran_soroosh_saadat


سفیران سروش سعادت کشور ,سرمایه ,نروژ ,گذاری ,اقامت ,حوزه ,سرمایه گذاری ,کشور نروژ ,برای سرمایه ,حوزه شنگن ,سفیران سروش ,برای سرمایه گذاری ,ایالات متحده آمریکا

مشخصات

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مـــــن و تــــــو بست هاوس موزیک طراحی وب سایت حامد آرمند جــمـیل ســلیمان نژاد دکوراسیون داخلی,2019,دارکوب پیندارا سه تار دانلود رایگان ✅ آگهی طلاب ✅ مفهوم چو خواهی که نامت نماند نهان مکن نام نیک بزرگان نهان ترانه بنشین رفیقوم تا غم دل بگویوم ببین چه کرده فلک با حالو روزوم اهنگ منو خسته از این دنیا نکن معنی شعر سرای امید کلاس پنجم رمان هوسی در گذشته.رابطه درحضورهمسراول.مرد رویاهای من بافت کلاه افتاده وشل انشای تصویر نویسی نگارش درس چهار پایه هفتم هوسه درگذشت جواب فعالیت در منزل دیو کیک درس تفکر هشتم ایرانی پرده پاره شدن